ایش، ایو، آزادلیق

جمهوری اسلامی زندانی سیاسی دیگری رادرارومیه اعدام کرد

0

استان‌وایر- «شاکر بهروزی»، زندانی سیاسی اهل ارومیه که تابستان امسال از سوی دادگاه انقلاب این شهر به اعدام محکوم شده بود در پرونده دیگری به اتهام «قتل» یکی از اعضای سپاه پاسداران از سوی دادگاه کیفری ارومیه به اعدام محکوم شد.

به گزارش شبکه حقوق بشرکردستان، جلسه دادگاه این زندانی سیاسی روز چهارشنبه ۱۹ آذر برگزار و حکم شاکر بهروزی روز شنبه ۶ دی ۱۳۹۹ به او ابلاغ شده است.

شبکه حقوق بشرکردستان نوشته است که صدور این حکم اعدام برای شاکر بهروز در حالی صورت گرفته است که این زندانی سیاسی در زمان کشته شدن عضو سپاه پاسداران در محلی دیگری حضور داشته و ۱۲ شهروند ساکن دهستان «دیزج مرگور» ارومیه نیز حاضر به شهادت در این خصوص بوده‌اند اما از حضور این افراد در دادگاه جلوگیری شده است.

به گزارش شبکه حقوق بشر کردستان، این زندانی سیاسی این زندانی سیاسی به  مدت بیش از یک سال  در سلول های انفرادی بازداشتگاه اطلاعات سپاه ارومیه در پادگان المهدی این شهر تحت بازجویی و شکنجه‌های جسمی و روحی قرار داشت  تا بە ترور عضو سپاه پاسداران بەنام «مامل محمدی» اعتراف کند.

پیش از این، در شهریور ماه امسال، شعبه دو دادگاه انقلاب ارومیه به ریاست قاضی شیخ‌لو، شاکر بهروز را در پرونده دیگری به اتهام «بغی» از طریق «عضویت در حزب کومله» به اعدام محکوم کرده بود.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.