ایش، ایو، آزادلیق

«تامین اجتماعی تا کی کنیم گدایی»: تجمع بازنشستگان

0

صدها نفر از بازنشستگان تامین اجتماعی در ایران روز یکشنبه ۱۴ دی در دست‌کم یازده استان کشور دست به تجمع زده و نسبت به عدم تحقق مطالبات صنفی و معیشتی خود اعتراض کردند.

بر اساس گزارش‌ها و تصاویر منتشر شده، بازنشسته‌های کارگری در تهران و استان‌های فارس، کردستان، البرز، قزوین، خراسان رضوی، آذربایجان شرقی، همدان،‌ لرستان، اصفهان و خوزستان در مقابل ساختمان اداره‌کل تامین اجتماعی تجمع و نسبت به سطح پایین مستمری‌ خود اعتراض کردند.

بازنشستگان معترض برخی از مطالبات خود را اجرای قانون همسان سازی حقوق، رفع مشکلات بیمه تکمیلی، پرداخت پاداش آخر سال، محاسبه سوابق مشاغل سخت و زیان آور در محاسبات متناسب سازی، عنوان کردند.

در مشهد، ویدیوهای منتشرشده نشان می‌دهد ده‌ها نفر از بازنشستگان با شعار و پلاکارد هایی اوضاع معیشتی خود را مورد اعتراض قرار داده‌ و شعار می‌دهند «تامین اجتماعی تا کی کنیم گدایی.»

در بیانیه‌ پایانی بازنشستگان اشاره شده که خواسته آن‌ها متناسب‌سازی عادلانه حقوق، پرداخت بدهی دولت به سازمان تامین اجتماعی و افزایش مستمری به میزان هزینه‌های زندگی است. آن‌ها همچنین به دریافت حقوق پایین‌تر از «خط فقر» انتقاد کرده‌اند.

در بخشی از این بیانیه نوشته شده است:‌ « راهی به جز تجمع، آن‌هم در این شرایط کرونایی نداریم.»

در اواخر آذر ماه امسال نیز بازنشستگان در دست‌کم ۸ استان ایران در اعتراض به وضعیت معیشتی خود دست به تجمع زده بودند.

استان‌وایر-

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.