ایش، ایو، آزادلیق

اعتصاب کارگران کارخانه ماشین سازی تبریز

0

جمعی از کارگران کارخانه ماشین سازی تبریز روز دوشنبه ۱۰ آذر ماه در اعتراض به نداشتن امنیت شغلی دست از کار کشیده و اقدام به برگزاری تجمع کردند.

بنا به گزارشات منتشره، بعد از واگذاری شرکت ماشین سازی به سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران، فردی به نام «تقوامنش» بعنوان مدیرعامل جدید معرفی شد.

کارگران می گویند با توجه به سوابق کاری این فرد، آنها نگران آینده شغلی خود هستند. در جریان این اعتراض، قرار شد سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران، پیگیری مشکلات کارگران و تکمیل اعضای هیئت مدیره شود و کارفرمایان متعهد شدند که امنیت شغلی آنها را فراهم کنند.

تجمع اعتراضی کارگران پیمانی صنعت نفت مقابل وزارت نفت

بنابر یک گزارش دیگر در روز ۶ آذر شماری از کارگران پیمانی صنعت نفت در اعتراض به عدم اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل و دیگر وعده‌های مقامات شرکت نفت، مقابل وزارت نفت در تهران تجمع کردند.

به گفته کارگران، اکنون بیش از ده ماه از ابلاغیه اسفند ماه ۹۸ وزیر نفت مبنی بر اجرایی شدن طرح طبقه‌بندی مشاغلِ بیش از ۱۰۶ هزار نفر از نیروهای پیمانکاری صنعت نفت میگذرد و هنوز خبری نیست. اجرای این طرح مبلغی ناچیز به حقوق کارگران اضافه میکند و در شرایطی که هر روز قدرت خرید مردم کمتر میشود، اجرایی کردن این مصوبه برای کارگران مهم است. افزایش فوری حقوق ها، قطع دست پیمانکاران و داشتن امنیت شغلی، اجرایی کردن پروتکل های بهداشت جهانی کار در مقابله با بیماری مهلک کرونا، ایمنی محیط کار و بالا بردن استانداردهای معیشتی آنها در خوابگاه ها و غذاخوری ها از جمله خواست های اعلام شده این کارگران در اعتراضات سراسری مرداد ماه است.

اعتراضات در مراکز مختلف نفتی در جریان است. موضوع اعتراض کارگران عدم اجرای وعده های داده شده در اعتراضات مرداد ماه ٢۵ هزار کارگر پیمانی و شرایط نابسامان کاری و سطح نازل حقوق هاست. بنا بر گزارشات دریافتی در آبان ماه چندین اعتراض و اعتصاب در شرکت مپنا که تحت مسئولیت بزرگترین و ثروتمندترین پیمانکار کار میکند، در اعتراض به تعویق پرداخت دستمزدها و دیگر معضلات کاری برپا شده است.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.