ایش، ایو، آزادلیق

ناصر خلوصی، فعال مدنی اهل تبریز به زندان و جریمه نقدی محکوم شد

0

استان‌وایر- «ناصر خلوصی»، شهروند اهل تبریز طی احکامی از سوی دادگاه انقلاب تبریز و شعبه ۱۱۲ دادگاه کیفری این شهرستان به شش ماه زندان تعزیری و پرداخت جریمه نقدی محکوم شد.

دادگاه این فعال مدنی تُرک روز دوشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۹ در شعبه یک دادگاه انقلاب تبریز به اتهام‌های «عضویت در گروه طیف مستقل آذربایجان» و «فعالیت تبلیغی علیه نظام» برگزار شد.

جلسه دادرسی بخش دوم این پرونده چند روز بعد در روز دوشنبه ۲۴ شهریور امسال به اتهام «نشر اکاذیب» در شعبه ۱۱۲ دادگاه کیفری ۲ تبریز به ریاست قاضی «محمدعلی پیری» تشکیل شد.

شعبه اول دادگاه انقلاب تبریز ناصر خلوصی را بابت اتهام عضویت در گروه طیف مستقل آذربایجان تبرئه کرد. بر اساس رای صادره توسط شعبه ۱۱۲ دادگاه کیفری تبریز، ناصر خلوصی بابت اتهام نشر اکاذیب، به پرداخت ۲۰ میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد. این محکومیت در حالی است که اتهام وارده به وی مربوط به پرونده چهار سال پیش او بوده و حتی بعد از تشکیل جلسه دادگاه تبرئه شده بود.

ناصر خلوصی ۲۳ آذر ۱۳۹۸، هم‌زمان با دستگیری‌های وسیع فعالین آذربایجانی در شهر تبریز، هنگام رانندگی در سطح شهر بازداشت و هفتم اسفند همین سال به طور موقت تا پایان مراحل دادرسی از زندان مرکزی تبریز آزاد شد.

این شهروند اهل تبریز پیش‌تر، در تیر ۱۳۹۶ از سوی شعبه دوم دادسرای ارومیه بابت اتهام «تبلیغ علیه نظام و بر هم زدن امنیت ملی» به شش سال حبس تعزیری محکوم شده یود. او آبان ۱۳٩۶، برای اجرای این حکم، در منزل مسکونی پدرش در تبریز بازداشت و به زندان منتقل و پس از حدود چهار ماه زندان، روز پنج‌شنبه ٢۶ بهمن ماه همان سال از زندان مرکزی تبریز آزاد شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.